V měsíci lednu jsme pozvali odborníka na výživu paní Němcovou a zubní hygienistku z praxe paní Kotrysovou. Děti se dozvěděly zajímavé informace a měly možnost si sestavit denní jídelníček tak, aby splňoval příjem hlavních živin – cukrů, tuků a bílkovin.

Paní Němcová dětem vysvětlila, jaké tekutiny je vhodné pít, aby dodržovaly správný pitný režim. V rámci projektového dne „Zdravé zuby“, dostal každý nový kartáček, sadu mezizubních kartáčků a vzorek zubní pasty.

Děti se učily s paní Kotrysovou správnou techniku čištění kartáčkem a používání mezizubních kartáčků. Také se dozvěděly, které potraviny zoubkům nevadí a na které je si třeba dát pozor. Oba projektové dny byly pro všechny zúčastněné velkým přínosem.