Poslední dubnový týden 32 dětí z druhé až páté třídy naší školy s učitelkami Mgr. V. Ponížilovou, Mgr. J. Vejvodovou a Ing. A. Konšelovou strávilo ve škole v přírodě. Ubytování bylo zajištěno na Švagrově, v obci Vernířovice. Švagrov je středisko ekologické výchovy. Nachází se na krásném místě uprostřed lesů. Děti měly útulné, čisté pokoje s nábytkem z masivního dřeva a moderními koupelnami s WC. Stravování bylo naprosto skvělé, jídla často doplňovalo ovoce a zelenina. Místní instruktoři pro naše děti připravili každý den zajímavý program, dopoledne od 9 do 12 hodin a odpoledne od 14 do 17 hodin. Středa patřila našemu vlastnímu programu se zaměřením na čarodějnice, například vyrábění koštěte, letu na koštěti, šplhu po laně (pavučině), vaření kouzelných lektvarů. I večerní programy, které probíhaly v naší režii, byly bohaté. V pondělí se uskutečnil seznamovací večer, v úterý pyžamová party, ve středu diskotéka s karaoke a ve čtvrtek závěrečný táborák a noční stezka odvahy. Počasí nám po celý týden přálo. V Jeseníkách bylo sice chladno, ale sluníčko často svítilo. Děti odjížděly domů spokojené se spoustou nových zážitků.