První měsíc nového školního roku uběhl velmi rychle. Po vzájemném seznámení a vytvoření pravidel družiny jsme se hned vrhli do práce. Co jsme zažili?  V rámci projektu ŠUŽ, ve kterém je i letos naše školní družina zapojena, jsme vyrobili hmyzí hotel a krmítko pro ptáčky. Umístíme je na školní zahradu. Naše celoroční téma je „Máme rádi zvířata“. Využili jsme proto možnosti navštívit chovatele pštrosů a králíků. Na vycházkách jsme se zaměřili na pozorování okolní přírody. Našli jsme hadí kůži a vytvořili domov z přírodních materiálů pro zvířátka na louce u školy. Starali jsme se o masožravé rostliny. Hráli jsme spoustu her uvnitř i venku na hřišti. Získané znalosti jsme prověřili na Podzimní stezce.