Dne 10. října se v Prostějově konala sportovní akce pro základní a střední školy „Okresní finále přespolního běhu AŠSK“. Této akce se zúčastnili vybraní žáci napříč 2. stupněm a školu reprezentovala tři šestičlenná a jedno čtyřčlenné družstvo v kategoriích mladších i starších hochů a děvčat. Účast škol byla v letošním přespolním běhu vysoká, a jak se dalo očekávat, atmosféra závodu byla velmi napjatá. Každý závodník chtěl předvést, že právě on na to má. Kvůli deštivému počasí před samotným závodem byla trať v některých místech velmi náročná. V průběhu akce bylo k vidění i několik pádů, ale i přesto všichni žáci naší školy doběhli do cíle. Velmi dobrý výsledek měl Daniel Pešák, který obsadil 4. místo v kategorii mladších hochů s časem 04:34,4 a Justýna Hermanová, která obsadila 6. místo v kategorii starších dívek s časem 05:02,1. Všem zúčastněným děkujeme za reprezentaci školy.