Žáci 8. a 9. ročníku se v pracovních činnostech v rámci tématu volba povolání seznámili s tím, co je náplní práce čalouníka. Své řemeslo nám přišel na začátku října představit místní čalouník, pan Martin Omelka, který žákům ukázal základní postupy, nářadí a materiál, který používá čalouník dennodenně ke své práci. Žáci si tak mohli například vyzkoušet, jak funguje vertikální řezačka na molitan, profesionální čalounická sponkovačka nebo jak se nanáší lepidlo na nábytek tak, aby molitan držel jako přibitý. V rámci projektové výuky žáci společně s panem Omelkou opravili staré židličky. Ty jsme poté rozmístili na chodbu školy a žáci tak mají další místo, kde mohou trávit volný čas mezi hodinami. Tímto bychom chtěli velmi poděkovat panu Omelkovi, především za jeho čas a předání cenných rad a zkušeností žákům naší školy.

Mgr. Jitka Spurná